Svet-Stranek.cz
LED OSVĚTLENÍ / VRATA / PLOTY

PRIVÁTNÍ OPLOCENÍ:ÚSPORA ENERGIE A KVALITA SLUŽEB

PRIVÁTNÍ OPLOCENÍ

 

ogrodzenia posesyjne

 

Jaké oplocení zvolit?

Druh materiálu, ze kterého je sestaveno oplocení, jeho tvar a vzhled by měly úzce souznit s architektonickým stylem domu a okolí krajiny. K moderním domům sehodí jednoduché ocelové oplocení, k rezidencím pak ozdobné. Nabízíme Vám několik desítek různých vzorů oplocení – odtěch nejjednodušších, klasických až po bohaté a originální výplně.

Proč oplocení z oceli?

Oproti dřevu nebo betonu působí oplocení z ocelové výplně lehkým dojmem, opticky zvětšuje zahradu a díky velké rozmanitosti vzorů jej lze snadno přizpůsobit každému prostředí. Avšak vizuální efekt, není všechno – oplocení z oceli je spolehlivé, představuje pevnou a těžko zdolatelnou konstrukci. Je velice dobře chráněné proti korozi žárovým zinkováním, železnatým fosfátováním, bezchromovou pasivací a finálně práškovou vypalovanou polyesterovou barvou.

Proč se vyplatí investovat do kompletního systému oplocení?

Pojem „systémové oplocení“ znamená brány, branky, plotová pole, sloupky a montážní příslušenství, tedy všechny součásti nezbytné k funkčnosti oplocení pozemku. Pokud si objednáte komlexní systém získáte jedinečný vzhled celého oplocení. Máte jistotu, že jeho montáž bude jednoduchá. Navíc si můžete celé oplocení objednat u nás na jednom místě a nemusíte strácet čas a energii vyhledáváním jednotlivých prvků. Nabízíme Vám kompletní systémy oplocení evropského výrobce WIŚNIOWSKI nabízené v celé Evropě.

Jak nejlépe chránit ocelové oplocení proti korozi?

Nejlepšími dnes známými metodami ochrany oceli proti korozi jsou žárové zinkování a práškové lakování. Oběma procesům předchází více fázová příprava povrchu, která zajistí přesné pokrytí a přiléhavost vrstev zinku a barvy. Díky moderním technologickým linkám dosahuje oplocení WIŚNIOWSKI mnoholeté trvanlivosti bez nákladné údržby.

Jaký automatický pohon k vjezdové posuvné bráně?

Automatický pohon v ocelovém sloupku posuvné brány WIŚNIOWSKI představuje jediné řešení tohoto druhu na trhu. Namísto externích zařízení, které se často stávají kořistí zlodějů a hyzdí oplocení, stojí za to objednat bránu s integrovaným automatickým pohonem ve sloupku. Sloupek chrání mechanismus před vlivy počasí a manipulaci címcizím osobám. V případě výpadku proudu lze pohon snadno odblokovat za pomocí speciálního klíče a otevřít bránu ručně.

Proč značka CE na bráně zaručuje známku kvality a bezbečnost?

Značkou CE je označena brána která splňuje požadavky evropské normy EN 1324 -1. tato norma klade na všechny výrobce bran vysoké požadavky v oblasti zajištění bezpečnosti osob a majetku. Řešení, která jsou použita u bran WIŚNIOWSKI – vypínač při přetížení, nárazníková lišta, signalizační světlo, fotobuňky, bezpečnostní lišty – zaručují bezpečný provoz brány.

Co o poplocení říkají stavební zákony?

Při navrhování oplocení bychom měli mít na zřeteli několik základních pravidel popsaných ve stavebním zákoně:

 • správně vytyčené oplocení má průběh shodný s hranicemi našeho pozemku, každopádně je však nesmí prekročit. Pro správné vyznační línie oplocení je třeba se obrátit na geodéta.

 • Brány v oplocení se nesmějí otvírat ven do ulice a nesmějí mít prahy stěžující vjezd handicapovaným osobám na invalidních vozících.

 • Oplocení nesmí ohrožovat bezpečnost lidí a zvířat, proto je zakázáno umisťovat ve výšce menší než 1,8m ostnatý drát nebo tlučené sklo ani jiné prvky s ostrými konci.

 • Světlá šířka vjezdové brány by měla činit nejméně 2,4m, šířka branky pak nejméně 0,9m.

 • Oplocení by mělo být nejméně od 0,6m vysoké nad úrovní země, ledaže nutnost výstavby jiného oplocení vyplívá z ustanovení místního územního plánu nebo z požadavků na protihlukovou ochranu či podmínek užívání pozemku.

 • Podle platných zákonů by brány a branky měly mít značku CE.


JAK NAVRHNOUT OPLOCENÍ?

Většina z nás považuje zátiší vlastního domu za oázu bezpečí a klidu. Strážnikem našeho soukromí je oplocení. Dobře navržené oplocení a provedení oplocení chrání prostor před nezvanými hosty, tvoří doplněk architektury budovy a dekoraci jejího okolí. Několik následujících praktických pokynů, Vám pomůže správně si rozmyslet a navrhnout oplocení.

RŮZNÉ VARIANTY PROVEDENÍ:

Oplocení je možné provést několika způsoby:

 • Všechny součásti jsou vyráběné z oceli, jak systémové sloupky, plotové dílce tak i brany a branky.

 • Veškeré prvky se dají použít k montáži jak mezi sloupky vyzděné tak mezi systémové sloupky ocelové které jsou nezbytnou součástí našeho sortimentu.

 • Veškeré prvky mužete využít v normovaných velikostech nebo si nechat vyrobit velikosti prvků na míru.

 • V případě šikmého terénu se plot montuje dvěma způsoby:

 • 1) z rovných plotových panelů uspořádaných schodově podle terénu

 • 2) ze šikmých plotových panelů vyroběných na míru podle sklonu terénu.

Posuvná samonosná vjezdová brána:

představuje univerzální řešení uzavírání vjezdu. Křídlo nezabírá místo ve světlé šířce vjezdu, posouvá se po vnitřní straně oplocení a nedotýká se země.

Dvoukřídlé brány:

můžeme namontovat všude tam kde je dostatek místa na volné otevření křídel. Vjezd se obvykle provádí v línii oplocení. Avšak v případě pozemků ležících v úzké ulici může být nezbytné posunout bránu směrem do zahrady. V tomto případě se brána musí umístit na pozemku ve výklenku o hloubce 1-2m.

Branka:

branka by měl být umístěna tak, aby zajistila volný vstup na zahradu. Můžeme se otevírat v libovolném směru. Důležitý je typ systému zamykání: lektomagnetický nebo běžný zámek.

Poštovní schránka:

schránka na dopisy by se měla naházet v blízkosti branky. Schránka umístěna na plotovém poly ladí s celým oplocením.

Místo na popelnici:

i na nezbytnou – ačkoliv ne zrovna přitaživou – otázkou umístění popelnic na naší zahradě můžeme snadno vyřešit výstavbou altánku, zdi, nebo ohrádky osazené dodatečnými brankami nebo plotovými dílcemi.

Překážky v línii oplocení:

pokud se v línii oplocení nacházejí překážky: stromy, křoviny, sloupy, rozvodné skříně, které nechceme nebo nemůžeme odstranit, je třeba se jim vhodným způsobem vyhnout za použití plotvých segmentů atypických rozměrů a tvarů.


brama przesuwna - ogrodzenia 
posesyjne Samonosné posuvné brány s pohonem ve sloupku (jediný výrobce v Evropě)

Více...
bramy dwuskrzydłowe - 
ogrodzenia posesyjne Dvoukřídlé privátní vjezdové brány
Více...
furtki - ogrodzenia 
posesyjne Vstupní branky
Více...
przęsła i segmenty - 
ogrodzenia posesyjne Plotové dílce: - CLASSIC - STYL - LUX
Více...

návštěvníků stránky
celkem34 358
tento týden39
dnes8